Animals
Dobrodošli, registrirajte se i zabavite!!

Join the forum, it's quick and easy

Animals
Dobrodošli, registrirajte se i zabavite!!
Animals
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šišanje i higijena

4 posters

Animals :: Psi :: Njega

Go down

Šišanje i higijena Empty Šišanje i higijena

Postaj  Nina uto sij 05, 2010 3:45 pm

Mnogi vlasnici pasa misle kako je šišanje kucnih ljubimaca rezervirano samo za one koji posjecuju izložbe, odnosno, da je to stvar "šminke". No rezultat šišanja nije uvijek izložbena frizura, nego uredan i cist pas, pa zato to spada u higijenske zahvate.

S dlakom na ledima obicno nema vecih problema. To je dio tijela koji nije narocito osjetljiv, pa ce vecina pasa dozvoliti cešljanje i tako održavanje dlake. Medutim, Dlaka ispod pazuha, na trbuhu i posebno izmedu jastucica na šapicama cesto ce stvarati probleme i vlasniku i životinji. Šape su jako osjetljive i mnogi naši prijatelji osjecaju se vrlo neugodno kada im želimo ošišati dlake medu prstima. Nakon nekog vremena, i više neuspjelih pokušaja, ta se dlaka pretvori u tvrdi grumen, pun kamencica, iveraka i travki, dolazi do povrede šape i šepanja. U toj cijeloj zapetljanciji, nemoguce je otkriti uzrok bez da sve odstranimo. Redovito uredivanje šapa svakako je preventiva takvih problema. Nerijetko sam u ambulanti vidjela pse, koji su dovedeni jer se napinju za veliku nuždu. Jednostavno je trebalo malo podignuti Rep i tamo bi sami vlasnici vidjeli ociti smrdljivi uzrok u vidu slijepljene dlake s "onim drugim".

Grude dlaka i prljavštine ne dovode samo do spomenutih problema, vec je koža ispod toga najcešce crvena i upaljena. Ispod takvog neprirodnog "pokrivaca" promijeni se i vlažnost i temperatura, kao i kolicina zraka i sve moguce bakterije koje tamo i inace žive, naprosto podivljaju i stvaraju dodatnu nelagodu psu.

Redovitim cešljanjem to možete sprijeciti, ali na žalost mnogi vlasnici cešljaju kucne ljubimce samo površno, ili pak to prepuste djetetu, smatrajuci cešljanje psa nešto slicno cešljanju Barbike.

Efektivno cešljanje je ozbiljan posao koji zahtijeva i trud i vrijeme te relativno odgojenu životinju, koja to dozvoljava. Ako nemate vremena, ne polazi Vam od ruke, ili Vam se jednostavno ne da toliko gnjaviti biti ce dovoljno da Vašeg ljubimca jednostavno odvedete na šišanje jednom u tri mjeseca, a neke i rjede, ovisno o dlaci.


Šišanje i higijena 28mpg9j

Šišanje i higijena Rc4p5l
Nina
Nina
Admin

Broj postova : 99
Join date : 04.01.2010
Age : 30
Lokacija : Baranja

https://animals123.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  ..horsy..<3... uto sij 05, 2010 6:13 pm

Ja svoga psa nebi šišala! Jedino iz zdrastvenih razloga!! Razz
..horsy..<3...
..horsy..<3...

Broj postova : 108
Join date : 04.01.2010
Age : 26
Lokacija : Mali Lošinj

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  peppa uto sij 05, 2010 7:20 pm

Ja svog trebam[Šišat,prati zube,rezat noktiće...]
peppa
peppa

Broj postova : 45
Join date : 04.01.2010

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  Tinchi95 sri sij 20, 2010 7:18 pm

Ideš na izložbe..ili?? Ma ja niti ne šišam..jer mislim da nema potebe..a niti ovo ostalo..imaju oni bijele zubiće i bez pranja..hehe..a nokti isto nisu problem jer se prirodno troše..tako da ne strše i nisu pre dugi.. Smile
Tinchi95
Tinchi95

Broj postova : 17
Join date : 05.01.2010

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  Nina čet sij 21, 2010 8:50 pm

Slažem se donekle....
Nina
Nina
Admin

Broj postova : 99
Join date : 04.01.2010
Age : 30
Lokacija : Baranja

https://animals123.forumcroatian.com

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  Tinchi95 sub sij 23, 2010 3:42 pm

Ja svoje samo perem i češljam..jedino samo za šišanje...ja svoje ne trebam jer nemaju dugu dlaku i to..al da imam pse s dugom dlakom ili neke koje treba šišat..radi topline i takvih stvari onda bi ih šišala..
Tinchi95
Tinchi95

Broj postova : 17
Join date : 05.01.2010

[Vrh] Go down

Šišanje i higijena Empty Re: Šišanje i higijena

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


Animals :: Psi :: Njega

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.